Єлектротехнічні щити: основні характеристики, як встановити та поради

Для забезпечення освітлення та роботи електричного обладнання потрібне введення силових магістралей на об’єкт. У місці їх з’єднання з мережею підприємства, організації або окремого приміщення потрібна установка електричних щитів, де розміщуватимуться клеми з’єднань, прилади контролю та захисту. Пропонується замовити електротехніку на https://electroshop.com.ua, де є великий асортимент пристроїв.

Встановлення щитів

Дане обладнання може встановлюватися на вулиці та у приміщеннях. У першому випадку використовуються міцні металеві або пластикові варіанти з високим ступенем герметичності, показником пилу та вологозахисту IP не нижче 68. У приміщеннях цей параметр регулюється умовами, які виникають безпосередньо в місці встановлення щита, і які лінії він обслуговуватиме.

Процес монтажу складається з наступних етапів:

  1. Складається схема прокладання силових ліній, визначається потужність системи, визначається місце розташування щита, його габарити.
  2. З зазначених умов вибирається сам щит. Він може мати наземне (підлогове) кріплення, монтуватись на стіни, міцні вертикальні опори типу стовпів.
  3. Розміри щита повинні дозволяти розміщення всередині всіх контрольних та захисних пристроїв, колодок з клемами для приєднання зовнішніх та внутрішніх силових магістралей.

Варто врахувати, що підведення зовнішніх кабелів йде зверху приладів у щитку, внутрішні виводяться знизу.

Поради

Монтаж потрібно вести тільки на міцну конструкцію, яка витримає не тільки вагу щита, та обладнання встановленого в ньому, а й зовнішні дії, наприклад вітру.

При виборі щита, місця його монтажу варто врахувати можливості розширення системи, установки всередині більшої кількості клем та приладів. Розміщувати щит потрібно з урахуванням двох важливих вимог:

  1. Забезпечити безпеку приладів та проведення від незаконного проникнення, пробиття ліній, замикань, ударів струмом.
  2. Забезпечити зручний підхід для електриків, які займатимуться налагодженням, профілактичним оглядом, заміною чи ремонтом системи.
  3. Щит повинен мати герметичний корпус, надійний замок, при цьому легко відкриватись майстром, який здійснює дії.
  4. На дверцятах щита з внутрішньої сторони розміщується схема всіх магістралей, приладів із позначенням потужності, особливостей підключення.

Після монтажу потрібно залишити дверцята щита відкритими, поступово вивести систему на повну потужність і дати попрацювати. Після чого перевірити нагрівання проводки та приладів. Якщо вона існує, то монтаж проведений неправильно, або було задіяно занадто велике навантаження, потрібно переробляти роботу.